• Przy wyjeździe do Niemiec należy zabrać ze sobą ważny paszportu lub dowodu osobistego.

    Dokument powinien zachowywać ważność przez 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z zagranicy oraz być w dobrym stanie - zawarte w nim dane muszą być czytelne.

    Obecnie na granicy polsko-niemieckiej nie ma kontroli paszportowych, jednak na żądanie uprawnionych władz podróżny zobowiązany jest okazać dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo. Obywatele państw trzecich muszą posiadać przy sobie paszport lub/i inne odpowiednie dokumenty uprawniające do pobytu w Polsce i w Niemczech lub do tranzytu, np. wizę, w zależności od obowiązujących przepisów.

  • Adres Messe Berlin (także dla systemów nawigacyjnych) : Messedamm 22, 14055 Berlin

Współrzędne GPS : 52.50133°N / 13.27431°E

Z drogi A10 (Berliner Ring) należy zjechać w drogę A100, A111 lub A115, następnie szukać zjazdu oznaczonego „Messegelande”.

Uwaga, w czasie targów IFA 2017 ze względu na roboty drogowe dojazd od południa uległ zmianie. Plan zmian

Proszę zapoznać się też z informacjami dla kierowców na temat winiety ekologicznej obowiązującej w centrum Berlina. Tereny targowe znajdują się poza berlińską strefą ekologiczną. Przy wjeździe bezpośrednio z autostrady (bez wjazdu do centrum) ekologiczna winieta nie jest wymagana.

Uwaga: targi lotnicze ILA odbywają się w Berlin ExpoCenter Airport pod adresem Messestr. 1, 12529 Schoenefeld (Selchow). Szczegóły o dojeździe można znaleźć tutaj.