ILA Berlin Air Show 2018

nazwa imprezy :   Międzynarodowe Targi Lotnictwa oraz pokazy lotnicze
 
strona www :   www.ila-berlin.de; ILA na Twitterze
data imprezy :  

25-29.04.2018

25-27.04 - dni dla specjalistów

28-29.04 - dni dla publiczności

godziny otwarcia :    10.00-18.00
miejsce :  

 Berlin ExpoCenter Airport, Messestr. 1, 12529 Schoenefeld, Selchow

(tuż obok nowego lotniska BER)

organizator :    BDLI, Messe Berlin
opis imprezy :  

Najstarsze i jedne z największych na świecie targi lotnicze, prezentujące nowoczesne spojrzenie na rozwój lotnictwa. Pierwsze trzy dni przeznaczone są dla specjalistów z branży - to czas omawiania kierunków rozwoju lotnictwa i szczegółów technicznych w gronie fachowców oraz nawiązywania kontaktów i zawierania umów biznesowych. W weekend wystawa jest otwarta dla szerokiej publiczności. Wtedy odbywają się słynne pokazy lotnicze.

Zakres tematyczny imprezy: lotnictwo cywilne, kosmonautyka, rynek dostawców (hala ISC), działy specjalne poświęcone m.in. helikopterom, maszynom bezzałogowym, lotnictwu przyszłości, lotnictwo wojskowe, obronność i bezpieczeństwo CareerCenter - dział służący rekrutowaniu nowych pracowników i ułatwiający kontakty firm i kandydatów do pracy

wydarzenia towarzyszące :  

Bogaty program imprez towarzyszących - konferencji,warsztatów, seminariów, pokazów lotniczych. Uwaga: program wydarzeń może ulegać zmianom.

koszt udziału :  

cenniki dostępne tutaj (Price List Exhibition)

Istnieje możliwość wynajęcia miejsca w halach, w hali Career Center, na terenach zewnętrznych (bez maszyn latających lub z maszynami, które nie będą latać), domków z widokiem na teren pokazów (chalets). Osobno należy zapłacić za maszyny latające, które będą użytkowane w czasie pokazów - ceny w zależności od maksymalnej masy startowej. W halach (w tym w ILA CareerCenter) można wynająć stoisko wraz z zabudową.

Przy zgłoszeniu do 31.10.2017 - 10% zniżki

pozostałe informacje :  

lokalizacja imprezy:

Berlin ExpoCenter Airport

Messestrasse 1, D-12529 Schoenefeld (Selchow)

dojazd: S-Bahn S45 lub S9 do stacji Berlin Schoenefeld Airport/ autobus 742 do Selchow/ pociągi regionalne RE7, RE9, RB14, RB22 do stacji Berlin Schoenefeld (SXF) Terminal

dojazd samochodem: obwodnicą Berlina do skrzyżowania Ragnsdorf, trasą B B96 do skrzyżowania Blankenfelde, następnie trasą K6169 do Berlin ExpoCenter Airport/ autostradą 113 do skrzyżowania Schoenefel-Sued, trasą B96a do Blankenfelde-Mahlow, potem B96 do Blankenfelde i jak wyżej

 

dane statystyczne

(poprzednia edycja - 2016)

:  

powierzchnia wystawowa: 250 000 m2

liczba wystawców: 1017 z 37 państw, w tym 50 nowych, innowacyjnych firm w dziale Start-up

liczba prezentowanych maszyn latających: około 200

liczba zwiedzających: 150 000

liczba specjalistycznych wydarzeń towarzyszących (konferencji, seminariów, warsztatów itp.) dla profesjonalistów: około 50

liczba akredytowanych dziennikarzy: 3 300 z 50 państw

zakup biletów

:  

ZAKUP BILETÓW

formularz zamówieniowy - dla wszystkich

formularz rejestracyjny - przy zakupie biletów dla specjalistów

Wszystkie bilety są imienne, dlatego potrzebujemy danych wszystkich osób udających się na targi: przy zakupie biletów dla specjalistów (patrz cennik poniżej) potrzebne są dane z formularza rejestracyjnego, przy zakupie biletów dla publiczności (na weekend) - imię nazwisko i kod pocztowy każdej z wyjeżdżających osób.

W przypadku biletów dla specjalistów dla większych grup prosimy wypełnić formularz rejestracyjny danymi wspólnymi dla wszystkich (np. adres firmy, branża) i dołączyc listę wyjeżdżających (imiona, nazwiska, stanowiska).

galeria :  

 Cennik biletów

cena biletów (w euro)     

w przedstawicielstwie              online        w kasie     
bilet wielodniowy dla specjalistów 108,- 135,-      135,-
 bilet jednodniowy dla specjalistów 30,- 55,-       55,-
bilet jednodniowy studencki* na dni dla specjalistów 11,- -       14,-
bilet jednodniowy dla publiczności (weekendowy) 18,- 22,-        -
 bilet jednodniowy studencki weekendowy** 9,- 14,-       14,-

* dla studentów z kierunków związanych z tematyką targów, wymaga uzyskania zgody organizatorów. Prosimy o zamawianie z odpowiednim wyprzedzeniem (co najmniej 3 dni dla osób indywidualnych, tydzień dla grup)

** dla uczniów i studentów; obowiązują legitymacje

Inne rodzaje biletów na stronie organizatora. Osoby niepełnosprawne mogą zamówić (od 2.04) lub kupić w kasie bilet zniżkowy w cenie 14 euro, który zapewnia bezpłatny wstęp osobie towarzyszącej. Szczegóły tutaj.

25-27.04 targi mają charakter biznesowy. Wstęp dla osób powyżej 18 lat.

Pokazy lotnicze i atrakcje dla publiczności odbywają się  28-29.04. Oprócz wieku organizatorzy nie stawiają warunków zakupu biletów dla specjalistów  - decyduje kupujący.

Dzieci do lat 6 (pod opieką dorosłych) w weekend - wstęp wolny, bez biletów

Zakaz wprowadzania psów.