biura podróży

  • Przy wyjeździe do Niemiec zalecamy zabranie ze sobą ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

   Dokument powinien zachowywać ważność przez 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z zagranicy oraz być w dobrym stanie - zawarte w nim dane muszą być czytelne.

   Obecnie na granicy polsko-niemieckiej nie ma kontroli paszportowych, jednak na żądanie uprawnionych władz podróżny zobowiązany jest okazać dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo. Obywatele państw trzecich muszą posiadać przy sobie paszport i odpowiednie dokumenty uprawniające do pobytu w Polsce i w Niemczech lub do tranzytu, np. wizę.

Organizacja podróży i pobytu, rezerwacja hoteli i biletów na przejazd

A. Golec Consulting (Business Travel)

Al. Niepodległości 235/237 lok. 49, 02-009 Warszawa

tel: (22) 622 72 29

tel./fax.: (22) 622 36 01 , 622 87 90

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.bstravel.pl

Jointex (Andrzej Rustecki)

ul. Malczewskiego 49/35 , 02-622 Warszawa

tel: (22) 844 42 30, 844 42 50

fax.: (22) 844 44 67

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.jointex.pl

Ostrzeżenie w sprawie oferty noclegowej firm EHS i EHM.

ambasady

Ambasada Niemiec w Warszawie

ul. Jazdów 12, 00-467 Warszawa

tel.: +48 (22) 58 41 700

fax.: +48 (22) 58 41 739

http://www.warschau.diplo.de/

 

Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej

w Republice Federalnej Niemiec

Lassenstr. 19-21, 14193 Berlin-Grunewald

tel. (+49 30) 223130

faks: (+49 30) 22313155

e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

http://berlin.msz.gov.pl/pl/

informacja kolejowa

Informacja kolejowa PKP

tel: (22) 1 94-36

www.pkp.pl

Poniżej specjalna oferta PKP dla podróżujących do Berlina:

Ciesząca się dużym powodzeniem u osób podróżujących do Niemiec oferta Berlin–Warszawa–Specjal została wznowiona. Wciąż bezkonkurencyjne ceny! Poniżej cennik dla kl. 2.

 • 29 EUR za przejazd z Warszawy lub Gdyni do Berlina lub z Berlina do Warszawy/Gdyni,
 • 16 EUR z Poznania do Berlina lub z powrotem

a po wyczerpaniu puli:

 • 39 EUR za przejazd z Warszawy/Gdyni do Berlina lub z Berlina do Warszawy/Gdyni
 • 19 EUR za przejazd z Poznania do Berlina lub z Berlina do Poznania.

Bilety można kupić najpóźniej na 3 dni przed wyjazdem.

Ilość biletów Berlin-Warszawa-Specjal jest ograniczona. Nie ma możliwości ich zwrotu lub wymiany.

Biletów promocyjnych nie można kupić u konduktora - dostępne są one w kasach międzynarodowych na terenie całej Polski. Szczegółowe informacje (m.in. ceny dla kl. 1, zasady sprzedaży).

rezerwacja hoteli

Samodzielna rezerwacja hoteli ONLINE (także w języku polskim)
Hotel Reservation Service
www.hrs.de

 UWAGA: Messe Berlin ostrzega przed korzystaniem z usług firm Exhibition Housing Management (EHM) i Exhibition Housing Service (EHS), które kontaktują się z uczestnikami targów, oferując miejsca w hotelach. Firmy te nie są partnerami Messe Berlin. Targi Berlińskie nie przekazują im danych uczestników i nie zlecają wstępnej rezerwacji miejsc hotelowych. Ponadto usługi tych firm wiążą się z wysokimi cenami i wyjątkowo skomplikowanymi procedurami anulowania lub zmiany zamówienia. Messe Berlin sugeruje, by w przypadku otrzymania oferty tych firm nie podpisywać żadnych przesłanych dokumentów.

informajce dla kierowców

 • W 2008 r. wyznaczona została w Berlinie strefa ochrony środowiska. Obejmuje ona centrum miasta wewnątrz pierścienia szybkiej kolei miejskiej (S-Bahn). Prowadzące do niej ulice są odpowiednio oznakowane. Wszystkie pojazdy znajdujące się w obrębie tej strefy muszą mieć naklejoną specjalną winietę - jej brak może skutkować mandatem. Takim samym systemem są objęte inne duże miasta niemieckie, między innymi Kolonia i Hannover.

Tereny Targów Berlińskich, a także autostrada i berlińskie lotniska znajdują się poza strefą ekologiczną i winieta nie jest tam wymagana.

Jadąc z bezpośrednio z Polski, można dojechać na teren targów, całkowicie omijając strefę ekologiczną.

Winiety wydawane są w punktach rejestracji pojazdów mechanicznych, w punktach kontroli TÜV, DEKRA i GTÜ oraz w autoryzowanych warsztatach samochodowych i punktach serwisowych, których samym Berlinie jest 850. Jeśli pojazd spełnia wymagania techniczne, winietę można otrzymać od razu.

W Polsce winietę można uzyskać:

1) w biurze DEKRA Polska (Rzymowskiego 28, 02-697 Warszawa, tel. 22 577 36 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ; www.nalepka.dekra.pl). Nalepkę można otrzymać nawet tego samego dnia.

2) za pośrednictwem PZM Travel (adres w Warszawie Madalińskiego 20/3A, wejście od Melsztyńskiego, III klatka, adresy biur PZM Travel w różnych miastach; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ). Czas uzyskania dokumentu - do 10 dni roboczych.

szczegółowe informacje o winietach i procedura zakupu

3) przez internet ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ), do e-maila należy dołączyć kopie dokumentów samochodu - zostanie wtedy dostarczona listownie w ciągu dwóch tygodni.

Winietę kupuje się jednorazowo, ma ona nieograniczony termin ważności.

Więcej informacji - między innymi mapa stref - na stronie www.visitberlin.de (również w j. polskim).

 W czasie dłuższego pobytu w Berlinie rekomendujemy przemieszczanie się komunikacją publiczną - Berlin ma rozwiniętą sieć komunikacyjną, korzystanie z niej może być łatwiejsze i szybsze niż jazda po mieście samochodem. Informacje o dojeździe na targi komunikacją miejską