foto_berlin00.jpg

Cenniki i formularze potrzebne do nabycia biletów na poszczególne imprezy targowe znajdą Państwo w działach poświęconych konkretnym targom. Należy ich szukać w "Kalendarzu imprez" lub kliknąć na nazwę odpowiedniej imprezy umieszczoną na stronie głównej pod hasłem "Z ostatniej chwili".

 

Poniżej podano ogólne informacje o sposobie zakupu biletów.

 

Zakup biletów - ważne informacje

Bilety na targi Messe Berlin można zakupić na 3 sposoby:

a) w naszym przedstawicielstwie (płatność w złotówkach przelewem lub gotówką)

b) online na stronach internetowych poszczególnych targów (płatność kartą)

c) w kasach na miejscu.

Zgodnie z polityką Targów Berlińskich przedstawicielstwa regionalne sprzedają bilety w cenach promocyjnych; ceny biletów online są zwykle wyższe, a w kasach - najwyższe.


Powyższe informacje dotyczą większości biletów, jednak na niektórych imprezach pewne rodzaje biletów są dostępne tylko w przedsprzedaży (w przedstawicielstwie, online), a inne tylko w kasie - szczegóły podajemy w działach poświęconych poszczególnym targom (patrz: Kalendarz Imprez).

 

Aby zakupić bilety w przedstawicielstwie, należy:

1) Pobrać formularz zamówieniowy i, o ile jest wymagany, formularz rejestracyjny dostępne na naszej stronie w dziale poświęconym danym targom (właściwe targi można znaleźć w Kalendarzu Imprez lub też kliknąć na ich nazwę umieszczoną na stronie głównej w informacjach "z ostatniej chwili"). Można też zgłosić nam chęć zakupu mailowo lub telefonicznie (prosimy o podanie nazwy imprezy, która Państwa interesuje).

2) Wypełnić formularze i odesłać do nas mailem, ewentualnie faksem.

Formularz zamówieniowy zawiera dane, które posłużą do zaksięgowania zakupu - proszę wpisać dane instytucji lub osoby, która ma być zaksięgowana jako płatnik.

Wszystkie bilety są imienne, dlatego potrzebne są dane wszystkich osób udających się na targi. W przypadku części imprez są to tylko imiona i nazwiska, które należy umieścić na formularzu zamówieniowym. Jednak niektóre targi wymagają większej ilości danych potrzebnych do zarejestrowania biletów. W takim przypadku należy wypełnić także formularz rejestracyjny.

Jeżeli w dziale poświęconym danym targom dostępny jest zarówno formularz zamówieniowy, jak rejestracyjny, prosimy o wypełnienie ich obu.

W przypadku większej grupy z jednej firmy nie trzeba wypełniać formularza rejestracyjnego osobno dla każdego z wyjeżdżających - wystarczy podać 1 raz dane firmowe (nazwa firmy, adres, branża itp.), a dane personalne uczestników wyjazdu (imiona i nazwiska, stanowiska, osobiste adresy e-mailowe) przedstawić w formie listy lub tabelki. Dodatkowe informacje o zakupie biletów dla grup

Podpis lub pieczątka na formularzach nie są konieczne. Formularze można wypełnić na komputerze i przesłać jako pliki programu Word. Jeśli procedury w Państwa firmie wymagają podpisów i pieczęci, proszę przesłać skan dokumentów lub faks.

3) Na podstawie otrzymanych formularzy przygotowujemy dowód sprzedaży, tzn. dokument z danymi do przelewu, z kwotą do zapłaty przeliczoną na złotówki po kursie średnim NBP z dnia poprzedzającego zamówienie. Jeżeli chcą Państwo dokonać wpłaty w euro, prosimy o zgłoszenie tego. Dowód sprzedaży otrzymują Państwo drogą mailową.

Zgodnie z aktualnymi przepisami do zaksięgowania wystarczy wydrukowana wersja dokumentu otrzymanego mailem. Jeżeli potrzebują Państwo oryginału dowodu sprzedaży z pieczątką i podpisem, prosimy o zgłoszenie tego - wysyłamy go na życzenie.

4) Na podstawie dowodu sprzedaży należy dokonać przelewu. Prosimy o podawanie w tytule przelewu numeru DS (dowodu sprzedaży) i nazwy danej imprezy targowej. Najlepiej od razu po dokonaniu wpłaty przesłać do nas mailem potwierdzenie przelewu.

5) Po otrzymaniu potwierdzenia przelewu (lub - przy braku potwierdzenia - po wpłynięciu wpłaty na konto) rejestrujemy i wysyłamy bilety w formacie .pdf na Państwa adres mailowy. Należy je wydrukować i wyciąć wzdłuż zaznaczonych linii. Przy wejściu skanowany jest kod paskowy na bilecie, dlatego wydruk musi być wyraźny. Nie ma znaczenia, czy jest on kolorowy, czy czarno-biały.

Na życzenie możemy przesłać wydrukować bilety i wysłać pocztą, jednak nie później niż 10 dni przed targami - prosimy o odpowiednio wczesne zgłoszenia.

Możliwy jest też zakup biletów osobiście w biurze i płatność gotówką - prosimy o wcześniejsze zawiadomienie.
Niestety, nie mamy możliwości przyjęcia płatności kartą.

UWAGA!

* Bilety służą także jako identyfikatory. Na biletach wydrukowane będą: imię, nazwisko, nazwa firmy/instytucji (jeśli jest wymagana), kraj. Nie są tam umieszczone żadne adresy ani inne dane osobowe. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo kontrolowania zgodności danych na bilecie z dokumentami (paszportem, dowodem osobistym). Dla umiknięcia nieporozumień prosimy o wpisywanie imienia i nazwiska w takiej formie, w jakiej figurują w Państwa dokumentach (nie w formie zdrobniałej, zangielszczonej itp.; podawanie drugiego imienia nie jest potrzebne), a nazwy instytucji w takiej formie, jaką życzą sobie Państwo na identyfikatorze. Instytucje samorządowe lub inne, które wolą, by ich nazwa była podana po angielsku bądź niemiecku i posiadają oficjalną wersję tłumaczenia tej nazwy, uprzejmie prosimy o jej podanie.

* Bilety imienne podlegają zwrotom i wymianie tylko w szczególnych sytuacji losowych. Prosimy o sprawdzanie informacji wpisanych do formularzy rejestracyjnych. Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w targach lub z innych przyczyn nie wykorzystają zakupionego biletu, prosimy o zgłoszenie nam tego najpóźniej ostatniego dnia targów - do tego momentu istnieje możliwość anulowania biletu.

* Jako firma przedstawicielska zgodnie z polskim prawem nie wystawiamy faktur VAT. Legalnym dowodem księgowym jest otrzymany dowód sprzedaży. Zawiera on wszystkie dane potrzebne do zaksięgowania jako dokument kosztowy. W razie wątpliwości prosimy o kontakt. Na życzenie wysyłamy oryginał dowodu sprzedaży pocztą. 

Więcej informacji pod numerem 22 215 47 69 lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.