ITB Berlin 2019

nazwa imprezy :   Międzynarodowa Giełda Turystyczna  
strona www :  

www.itb-berlin.com

Zajrzyj na naszą stronę ITB na Facebooku

 

data imprezy :   06-10.03.2019
godziny otwarcia :    10.00-18.00 (specjaliści - wejście od 9.30)
miejsce :    tereny targowe Messe Berlin, Messedamm 22
organizator :    Messe Berlin
opis imprezy :  

Największe targi turystyczne, ważne wydarzenie dla przedstawicieli z branży i atrakcja dla tysięcy zwiedzających. Prezentacje niemal wszystkich krajów świata i kompleksowy przegląd gałęzi rynku turystycznego.

Zakres imprezy: wszystkie grupy produktów i usług związanych z szeroko pojętą turystyką i podróżami; poszczególne kraje prezentują swą ofertę turystyczną na stoiskach narodowych, a  w targach biorą też udział: międzynarodowe związki turystyczne, krajowe i regionalne organizacje turystyczne, biura podróży, organizatorzy podróży biznesowych, rejsów, turystyki przygodowej, ekologicznej, kulturalnej, firmy przewozowe, hotelarskie, ubezpieczeniowe, wydawnictwa, hotele z ofertą spa, firmy zajmujące się informacją turystyczną, technologiami i oprogramowaniem dla obsługi ruchu turystycznego i wiele innych.

wydarzenia towarzyszące :  

Targom ITB towarzyszy niezwykle bogaty program wydarzeń towarzyszących: konferencja ekspercka ITB Berlin Convention, prezentacje, webinaria, warsztaty; liczne pokazy, warsztaty i występy organizowane przez wystawców: więcej informacji.

ITB Convention 365 - wydarzenia organizowane w ramach konferencji ITB dostępne online

koszt udziału :  

Kraje i regiony (Destinations) prezentują się na wspólnych stoiskach; wystąpienia indywidualne możliwe są w działach specjalnych: lista działów.

Polskie stoisko narodowe zoorganizowała stoisku Polska Organizacja Turystyczna.

Firmy, które chcą przygotować własne stoisko w ramach któregoś z działów specjalnych wysyłają zgłoszenia bezpośrednio do organizatorów ITB.

Ceny wynajmu powierzchni: stoisko szeregowe - 197 euro/m2, stoisko narożne - 230,50 euro/m2, stoisko półwyspowe -279,75 euro/m2, stoisko wyspowe - 329,00 euro/m2.

Dla stoisk powyżej 100 m2  wg powyższego cennika wycenia się pierwsze 100 m2, a pozostałą powierzchnię wg stawki dla stoiska szeregowego (197 euro/m2), niezależnie od  rodzaju stoiska.

Do tych cen należy doliczyć obowiązkową składka na stowarzyszenie AUMA - 0,60 euro/m2. Obowiązkowa jest również opłata za pakiet reklamowy - 620 euro (stoisko bez podwystawców) lub 850 euro (stoisko z dowolną liczbą podwystawców).

Stoiska dwupoziomowe: przy zgłoszeniu planowanego piętra do 15.01.2019 opłata za górny poziom wynosi 50 euro/m2 + składka na AUMA; po tej dacie opłata wynosi 150 euro/m2 + składka na AUMA.

Termin zgłoszeń- 1.09.2018. Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem dla wystawców dołączonym do formularza rejestracyjnego.

Wszystkie ceny (oprócz składki na AUMA) są podane w wartości netto.

Powyższe ceny dotyczą edycji 2019. Informacje o ITB 2020

 

pozostałe informacje :  

 Uwaga: ITB Berlin nie ma katalogu drukowanego. Informacje o wystawcach dostępne będą w katalogu internetowym.

Ważne dla wystawców:i katalog wystawców ITB 2019 jest dostępny wyłącznie w wersji online, nie ma wersji drukowanej katalogu. Korespondencja dotycząca wpisu do katalogu drukowanego jest próbą oszustwa ze strony firm niezwiązanych z Messe Berlin. Nie należy podpisywać żadnych dokumentów tego typu ani realizować zawartych w nich zaleceń lub żądań. W razie otrzymania takich dokumentów prosimy o przesyłanie ich do naszego przedstawicielstwa lub bezpośrednio do organizatorów ITB w Berlinie.

dane statystyczne
:  

 W tegorocznej edycji udział wzięło:

- ok. 10 000 wystawców ze 181 państw świata

- 160 000 zwiedzających, w tym 113 500 specjalistów z branży turystycznej

galeria :  

 

 

ceny biletów (w euro)  w przedstawicielstwie na str. organizatora
w kasie

 jednodniowy dla specjalistów

(wraz z udziałem w kongresie,

 do wykorzystania 06-10.03)

 

 34,-  42,-  62,-

wielokrotnego wstępu dla specjalistów

((wraz z udziałem w kongresie,

na cały czas trwania targów)

 

 48,-  60,-  90,-

jednodniowy na dni dla publiczności

(09-10.03)

 

 12,-  12,-  15,-

jednodniowy studencki/uczniowski

na dni dla publiczności (09-10.03)*

 

 8,-

 -  8,-

Last Minute - 10.03 po 14.00

  -  -  8,-

dodatkowe wejściówki dla wystawców

(na całe targi)

50,-  -   -

* wymagana legitymacja

W trosce o biznesowy charakter tej części imprezy dni dla specjalistów są przeznaczone wyłącznie dla osób powyżej 18 lat. Dotyczy to także grup studenckich i uczniowskich. Grupy młodszych uczniów zapraszamy na dni dla publiczności (09-10.03).

Dzieci do 14 r.ż. (pod opieką osoby dorosłej) w dni dla publiczności - wstęp wolny.