IFA 2020

nazwa imprezy :  

IFA - Międzynarodowa Wystawa Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD

IFA Global Markets - targi B2B dla dostawców, producentów komponentów i firm OEM


 
strona www :  

www.ifa-berlin.de;

b2b.ifa-berlin.com/IFA/IFAGlobalMarkets   

Zapraszamy na polską stronę IFA na Facebooku

data imprezy :  

03-05.09.2020, IFA GM: 3-6.09 (pierwotnie: IFA: 04-09.09.2020; IFA GM: 06-09.09.2020)

UWAGA: termin i format targów został zmieniony. Szczegóły poniżej.

godziny otwarcia :    
miejsce :  

IFA oraz IFA GM: tereny Messe Berlin (Messedamm 22, 14055 Berlin);

organizator :   Messe Berlin GmbH i GFU mbH 
opis imprezy :  

Informacje na temat nowego formatu IFA (wiadomości będą uzupełniane)

W tym roku, ze względu na sytuację zdrowotną, niemożliwe jest zorganizowanie targów IFA i IFA GM w tradycyjnej formie. Jednak władze federalne Niemiec i samorząd Berlina przygotowały wytyczne dotyczące rozluźnienia ograniczeń, począwszy od września. Po konsultacjach z władzami, organizatorzy postanowili przeprowadzić targi IFA w nowej formule:

- czas trwania imprezy będzie ograniczony do trzech dni: 3-5.09.2020

- w tym czasie odbędą się 4 różne wydarzenia, każde z udziałem maksymalnie 1000 osób:

           - Global Press Conference: doroczna konferencja dla prasy branżowej, która zwykle odbywa się w kwietniu, tym razem będzie częścią targów. Firmy będą demonstrować swoje produkty i usługi, zwłaszcza innowacje technologiczne, przedstawicielom mediów. Pierwszeństwo udziału mają dziennikarze zaproszeni na GPC 2020 - starannie wybrani reprezentanci najbardziej znaczących mediów branżowych.

           - IFA Next i Shift Mobility zostaną tym razem połączone w jedną całość: konferencję poświęconą startupom i nowym technologiom w mobilności. Odbędzie się także nadzorowana wystawa, dostępne będą liczne kanały komunikacji. Udział wybranych specjalistów i handlowców za zaproszeniami do 1000 osób dziennie.

          - IFA Business, Retail & Meeting Lounge - przedstawiciele branży potrzebują okazji do rozmów, negocjacji i zawierania kontraktów przed wzmożoną sprzedażą w ostatnim kwartale oraz na przyszły rok. IFA zapewnia spotkania w izolacji od uczestników innych wydarzeń. Szczegóły i cennik; formularz dla uczestników


          - IFA Global Markets - w tym roku spotkania firm OEM i ODM również odbędą się  na terenie Messe Berlin. Wystawa i miejsce rozmów biznesowych. Wstęp bezpłatny, max. 1000 osób dziennie, kontrola bezpieczeństwa zdrowotnego.

 Wszystkie wydarzenia zaplanowane są zgodnie z przepisami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa obowiązującymi obecnie w Berlinie.

- w targach niestety nie będzie mogła uczestniczyć publiczność spoza branży; nie będzie też wydarzeń dodatkowych, takich jak koncerty

Celem nowej formuły jest umożliwienie uczestnikom wykorzystania najważniejszych funkcji targów: 

- prezentacji innowacji i najnowszych produktów,

- platformy kontaktowej dla producentów i dostawców komponentów

- kontaktu między producentami i detalistami

Oprócz tego, IFA udostępni materiały online, dostępne dla wszystkich, tzw. Digital Hub.


Wystawcy otrzymują szczegółowe informacje bezpośrednio, do 10.06 organizatorzy czekają na ich sugestie i pomysły. Obecne propozycje będą udoskonalane.

IFA 2020 będzie pierwszym ważnym spotkaniem ludzi z branży elektronicznej od czasu ogłoszenia pandemii. Imprezy, które odbyły się tylko wersji online, nie do końca się sprawdziły - jak znów się okazuje, nic w pełni nie zastąpi  bezpośrednich kontaktów. IFA będzie więc istotnym wydarzeniem dla rynku elektroniki, który odczuwa już skutki ograniczenia życia gospodarczego. Jednocześnie nie można zaniedbać sprawy bezpieczeństwa: przestrzeganie przepisów dotyczących higieny i zachowywania dystansu będzie nadzorowane. Uczestnicy Business Lounge otrzymają maseczki i środki dezynfekujące w cenie wyposażenia boksów, pomieszczenia będą regularnie czyszczone i dezynfekowane. Prowadzona będzie kontrola przestrzegania regulacji dotyczących bezpieczeństwa na terenie targów.

Brak tradycyjnej wystawy targowej oznacza ograniczenie liczby osób na terenie targów, nieobecność ekip montażowych, mniej bezpośrednich kontaktów, a dzięki temu większe bezpieczeństwo, a także mniejsze koszty dla wystawców. Jednocześnie firmy mają szansę zaprezentować swoje produkty na scenie przedstawicielom mediów z ponad 50 krajów i wybranym nabywcom oraz przeprowadzić rozmowy biznesowe.

Organizatorzy liczą na to, że IFA w nowej formie przyczyni się do stymulacji rynku w obecnej wymagającej sytuacji i dołożą starań, by zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo.

Film - streszczenie konferencji prasowej z 20.05.2020 na temat nowego formatu targów

 

IFA to jedne z najstarszych (ich historia sięga roku 1924) i największych na świecie targów elektroniki – pełny przegląd sytuacji na rynku, ważne miejsce prezentacji nowości i spotkań osób z branży. Zakres imprezy: telewizory, Blu-Ray, kino domowe, nagrywarki, wyświetlacze, sprzęt audio, profesjonalne urządzenia dla stacji radiowych i telewizyjnych, tablety, smartfony, fotografia cyfrowa, telekomunikacja,  kable, anteny, urządzenia nadawcze i odbiorcze, systemy komputerowe i oprogramowanie do aplikacji multimedialnych, rozrywka i media informacyjne, gry, duży i mały sprzęt AGD, elektryczne systemy ogrzewania, wszystko dla i-Phonów i i-Padów i wiele innych.

 

IFA Global Markets :  

Działająca od 2016 r. impreza towarzysząca targom IFA, ściśle z nimi powiązana: IFA Global Markets - targi biznesowe prezentujące ofertę dostawców, producentów komponentów, firm OEM i ODM na rynku elektroniki użytkowej i AGD. Przeznaczone wyłącznie dla specjalistów z branży.

strona internetowa IFA GM

Struktura i zasady działania :  

Struktura targów:

- targi IFA poświęcone będą wyłącznie rozpoznawalnym markom międzynarodowym,

- firmy OEM i ODM oraz marki obecne na terenie jednego kraju są prezentowane na IFA Global Markets.

Zatem zamiast - jak do 2017 r. - jednej imprezy o charakterze mieszanym istnieją dwie o wyrazistych profilach. Nowa struktura pozwala na większą przejrzystość oraz lepsze warunki do rozmów biznesowych na IFA GM.

Rekrutacja wystawców: Ze względu na wielką liczbę zgłoszeń, organizatorzy nie mogą zagwarantować powierzchni wystawienniczej wszystkim zgłaszającym się kandydatom. Firmy, które chcą wystawić się na IFA muszą mieć zarejestrowaną markę w Europie, co najmniej trzech dystrybutorów poza krajem pochodzenia oraz posiadać stronę internetową w wersji angielskiej. Zgłaszający się mogą być proszeni o dostarczenie zdjęć stoiska z poprzedniej edycji lub z innych targów o odpowiednim profilu.

Rezygnacja: stworzenie planu stoisk wymaga dużego nakładu pracy, rezygnacja wystawcy powoduje konieczność zmian. Stąd w zależności od terminu wycofania zgłoszenia wystawca jest zobowiązany zapłacić 50% lub 100% ceny wynajmu powierzchni jako koszty organizacyjne.

Stoisko musi działać do końca targów, z pełnym wyposażeniem i z personelem. Wcześniejszy demontaż lub porzucenie stoiska bez obsługi są zabronione.

Prosimy zwracać też uwagę na regulacje dotyczące wyrzucania śmieci i terminy nadsyłania danych.

 

wydarzenia towarzyszące :  

 Targom towarzyszy bogaty program imprez dodatkowych, dających jednocześnie szeroki i pogłębiony ogląd obecnych trendów i przewidywanych przyszłych kierunków rozwoju elektroniki użytkowej. Organizatorzy dbają o wysoki poziom fachowy prezentacji.

IFA NEXT (dawniej IFA TechWatch) - miejsce spotkań start-upów, firm badawczo-rozwojowych i liderów innowacji:

IFA Keynotes - prezentacje i wykłady prowadzone przez znaczące postaci branży (udział w cenie biletu dla specjalistów)

IFA+ Summit - kongres poświęcony nadchodzącym trendom i wizjom przyszłości (osobne bilety)

Więcej informacji

Na IFA odbywają się też liczne koncerty,

 

koszt udziału :  

  Przy zgłoszeniu do 15.11.2019 - rabat 5% na cenę powierzchni. Ostateczny termin zgłoszeń - 15.01.2020.

IFA

Ceny wynajmu powierzchni

stoisko szeregowe - 243 euro/m kw.        stoisko narożne - 268 euro/m kw.

stoisko półwyspowe - 287 euro/m kw.     stoisko wyspowe - 311 euro m/kw.     

stoisko na zewnątrz - 198 euro/m kw.     dopłata za stoisko piętrowe - 101 euro/m kw. piętra

Pozostałe opłaty obowiązkowe:

11,30 euro/m kw. - dodatkowe usługi, 0,60 euro/m kw - składka na stowarzyszenie AUMA, 6,90 euro/m kw. - usługi komunikacyjne; pakiet promocyjny: 370/825/1650 euro (w zależności od rozmiaru stoiska).

Wszystkie ceny podane w wartościach netto. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem udziału dołączonym do formularza zgłoszeniowego.

IFA GM

Ceny wynajmu powierzchni:

stoisko szeregowe - 175 euro/m kw.        stoisko narożne - 180 euro/m kw.

stoisko półwyspowe - 188 euro/m kw.     stoisko wyspowe - 195 euro m/kw.

stoisko na zewnątrz - 85 euro/m kw.     

Pozostałe opłaty obowiązkowe:

11,30 euro/m kw. - dodatkowe usługi, 0,60 euro/m kw - składka na stowarzyszenie AUMA, 6,90 euro/m kw. - usługi komunikacyjne, 7,90 euro/m kw. - sprzątanie; pakiet promocyjny: 370/825/1650 euro (w zależności od rozmiaru stoiska).

Wszystkie ceny podane w wartościach netto. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem udziału dołączonym do formularza zgłoszeniowego.


pozostałe informacje

:  

Zapraszamy także do zapoznania się z partnerskimi imprezami IFA - wzorowanych na IFA, ale dopasowanych do potrzeb chińskiego rynku detalicznego targach elektroniki użytkowej i AGD  CE China oraz nowojorskim CE Week.

 

pliki

do pobrania

:  

 

 

galeria            

 

 

Ceny biletów zostaną podane w późniejszym terminie.

ceny biletów (w euro)   w przedstawicielstwie       

online

na stronie niemieckiej   

   

w kasie