IFA 2020

nazwa imprezy :  

IFA - Międzynarodowa Wystawa Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD

IFA Global Markets - targi B2B dla dostawców, producentów komponentów i firm OEM


 
strona www :  

www.ifa-berlin.de;

b2b.ifa-berlin.com/IFA/IFAGlobalMarkets   

Zapraszamy na polską stronę IFA na Facebooku

data imprezy :  

03-05.09.2020 (pierwotnie: IFA: 04-09.09.2020; IFA GM: 06-09.09.2020)

UWAGA: IFA Global Markets odwołane - szczegóły poniżej.

Pozostałe części IFA odbędą się zgodnie z zapowiedziami.

Termin i format targów został zmieniony. Szczegóły poniżej.

godziny otwarcia :    
miejsce :  

IFA oraz IFA GM: tereny Messe Berlin (Messedamm 22, 14055 Berlin);

organizator :   Messe Berlin GmbH i GFU mbH 

 

 

opis imprezy

 

 

:

 

 

 

Informacje na temat nowego formatu IFA

(wiadomości będą uzupełniane)

informacje o biletach poniżej - nad galerią zdjęć

 

 Po konsultacjach z władzami federalnymi Niemiec, samorządem Berlina i instytucjami naukowymi, organizatorzy postanowili przeprowadzić targi IFA w nowej formule:

- czas trwania imprezy będzie ograniczony do trzech dni: 3-5.09.2020

- w tym czasie odbędą się 3 oddzielne wydarzenia, każde z udziałem maksymalnie 1000 osób dziennie:

 

           - Global Press Conference: doroczna konferencja dla prasy branżowej, która zwykle odbywa się w kwietniu, tym razem będzie częścią targów. Firmy będą prezentować dziennikarzom swoje produkty i usługi, zwłaszcza innowacje technologiczne. Będzie również szansa na bezpośrednie spotkania przedstawicieli firm i mediów - przeprowadzanie indywidualnych rozmów i wywiadów. Planowany jest udział 800 reprezentantów mediów branżowych z ponad 50 państw. IFA GPC będzie też dostępna online dla dziennikarzy z całego świata. Szczegółowa oferta

           - IFA Next i Shift Mobility  w tym roku połączone w jedną całość, poświęconą startupom, robotyce i sztucznej inteligencji, technologiom 5G, IoT, rzeczywistości mieszanej i nowym technologiom w mobilności. Część wystawowo-prezentacyjna, panele dyskusyjne oraz konferencja. Będzie to platforma spotkań dla firm oferujących przełomowe rozwiązania oraz instytucji zainteresowanych ich zakupem lub wdrożeniem, przedstawicieli nauki oraz mediów. Dostępne będą liczne kanały komunikacji. Planowany jest udział specjalistów i handlowców, wstęp za zaproszeniami. Szczegółowa oferta

          - IFA Business, Retail & Meeting Lounge - dział IFA 2020 zaprojektowany jako miejsce spotkań firm oraz zaproszonych przez nie przedstawicieli sieci handlowych, kontrahentów, partnerów biznesowych czy dziennikarzy. Każdy z wystawców będzie miał indywidualnie zaaranżowane stanowisko do rozmów. Jest to szansa dla firm, aby bezpośrednio zaprezentować swoją ofertę handlowcom, szczególnie przed nadchodzącymi w drugiej połowie roku "szczytami zakupowymi" związanymi ze świętami i popularnymi akcjami sprzedażowymi. Szczegóły i cennik; formularz dla uczestników

         - IFA Global Markets - z przykrością informujemy, że z powodu restrykcji dotyczących podróży, większość wystawców IFA GM nie może przybyć na targi. Stąd decyzja o odwołaniu tegorocznej imprezy. Została ona przełożona na wrzesień 2021. Wystawcy, którzy wysłali zgłoszenia, zostaną poinformowani o szczegółach(np. o zwrocie kosztów lub innych możliwościach zaprezentowania się na targach)bezpośrednio.

Jednakże wystawcy IFA GM, którzy chcą i są w stanie przyjechać do Berlina, mogą zaprezentować się w części Business & Retail Lounge (patrz powyżej).

 

Przygotowano także ofertę usług internetowychna Virtual Market Place oraz IFA Xtended Space, zarówno dla wystawców obecnych, jak i nieobecnych na żywo w Berlinie.

 


IFA 2020 będzie pierwszym ważnym spotkaniem ludzi z branży elektronicznej od ogłoszenia pandemii. Imprezy, które odbyły się tylko online, nie do końca się sprawdziły - jak znów się okazuje, nic w pełni nie zastąpi bezpośrednich kontaktów. IFA będzie więc istotnym wydarzeniem dla rynku elektroniki, który odczuwa już skutki ograniczenia życia gospodarczego. Jednocześnie nie można zaniedbać sprawy bezpieczeństwa, podjęto zatem szereg działań na jego rzecz. Wszystkie wydarzenia zaplanowane są zgodnie z przepisami obowiązującymi obecnie w Berlinie. W razie zmian będą dostosowywane do zaleceń władz. Również goście targów będą musieli przestrzegać przepisów sanitarnych obowiązujących we wrześniu. Szczegółowe informacje o zasadach dotyczących zdrowia, higieny i bezpieczeństwa obowiązujących na targach.

 

W targach niestety nie będzie mogła uczestniczyć publiczność spoza branży; nie będzie też wydarzeń dodatkowych, takich jak koncerty


Brak tradycyjnej wystawy targowej oznacza ograniczenie liczby osób na terenie targów, mniej ekip montażowych, mniej bezpośrednich kontaktów, a dzięki temu większe bezpieczeństwo, a także mniejsze koszty dla wystawców. Jednocześnie firmy mają szansę zaprezentować swoje produkty na scenie przedstawicielom mediów z ponad 50 krajów i wybranym nabywcom oraz przeprowadzić rozmowy biznesowe.

Celem nowej formuły jest umożliwienie uczestnikom wykorzystania najważniejszych funkcji targów: 

- prezentacji innowacji i najnowszych produktów,

- platformy kontaktowej dla producentów i dostawców komponentów

- kontaktu między producentami i detalistami

Oprócz tego, IFA udostępni materiały online, dostępne dla wszystkich, wystawcy będą mieli szerokie możliwości prezentowania swoich produktów i innych treści (np. konferencji prasowych, wywiadów itp.) w wirtualnej przestrzeni IFA Xtended Space (informacje dla wystawców o możliwościach marketingowych na IFA XTended Space powyżej).

Organizatorzy liczą na to, że IFA w nowej formie przyczyni się do stymulacji rynku w obecnej wymagającej sytuacji i dołożą starań, by zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo.

Film - streszczenie konferencji prasowej z 20.05.2020 na temat nowego formatu targów

 

 

 Zestawienie najważniejszych informacji dla wystawców

 

IFA GPC 

 

IFA NExt/Shift Mobility 

 

IFA GM

 

IFA BRML 

 

termin imprezy  

 

 03-05.09

 

 03-05.09

 

odwołane

 

 03-05.09

 

termin zgłoszeń

 30.06

 

 30.06

 

 15.06

 

 15.07

 

miejsce

 

 hale 1-27 

 

 Berlin ExpoCenter City 

 

 Berlin ExpoCenter City

 

Berlin ExpoCenter City

 

budowa stoisk  

 

24.08 (od 7.00) - 02.09 (do 22.00)

 

 23.08 (od 7.00) -02.09 (do 22.00)

 

 

 

 28.08 (od 7.00) - 02.09 (do 22.00)

 

demontaż stoisk

 

 06-11.09  06-08.09    05 (od 19.00)-07.09
 ceny

 stoisko 9-200m kw.: 234 euro/m kw.

prezentacja na konferencji

45 min.: 45 000 euro 

25 min.: 26 500 euro 

Combi Package 1 - 45 min. prezentacji + stoisko 100-200 m kw. - 50% rabatu na ceny powierzchni

Combi Package 2 - 25 min. prezentacji + stoisko 50-200 m kw. - 50% rabatu na ceny powierzchni

 

  stoisko: 234-311 euro/m kw. (zależnie od rodzaju)

stoisko z gotową zabudową (5-24 m kw.) - 2 475-10 850 euro

 

 

 

 

 

 

 

Stoisko: 175-195 euro/m kw. (zależnie od rodzaju)

(więcej poniżej)

 

 

 

 

 

 

 

 

 stanowisko: 320 euro/m kw. (ściany wliczone w cenę)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zgłoszenia

GPC

Next/Shift

GM

BRML

 

 

 Rezygnacja: w przypadku rezygnacji po określonej dacie (IFA GPC - 15.07, Next/Shift - 30.06, IFA GM - 30.06, BRML - 15.07) wystawca ponosi 100% kosztów wynajęcia stoiska. Wyjątkiem jest sytuacja, w której wjazd do Niemiec lub powrót do kraju jest dla wystawcy niemożliwy lub utrudniony, tzn. wiąże się z ponad 7 dniami kwarantanny po przyjeździe lub po powrocie. Utrudnienia w podróży musi wynikać z zarządzenia władz i należy je udowodnić oficjalnym dokumentem.

 

 

IFA to jedne z najstarszych (ich historia sięga roku 1924) i największych na świecie targów elektroniki – pełny przegląd sytuacji na rynku, ważne miejsce prezentacji nowości i spotkań osób z branży. Zakres imprezy: telewizory, Blu-Ray, kino domowe, nagrywarki, wyświetlacze, sprzęt audio, profesjonalne urządzenia dla stacji radiowych i telewizyjnych, tablety, smartfony, fotografia cyfrowa, telekomunikacja,  kable, anteny, urządzenia nadawcze i odbiorcze, systemy komputerowe i oprogramowanie do aplikacji multimedialnych, rozrywka i media informacyjne, gry, duży i mały sprzęt AGD, elektryczne systemy ogrzewania, wszystko dla i-Phonów i i-Padów i wiele innych.

 

IFA Global Markets :  

Działająca od 2016 r. impreza towarzysząca targom IFA, ściśle z nimi powiązana: IFA Global Markets - targi biznesowe prezentujące ofertę dostawców, producentów komponentów, firm OEM i ODM na rynku elektroniki użytkowej i AGD. Przeznaczone wyłącznie dla specjalistów z branży.

- targi IFA poświęcone będą wyłącznie rozpoznawalnym markom międzynarodowym,

- firmy OEM i ODM oraz marki obecne na terenie jednego kraju są prezentowane na IFA Global Markets.

strona internetowa IFA GM

koszt udziału :  

 IFA GM

Ceny wynajmu powierzchni:

stoisko szeregowe - 175 euro/m kw.        stoisko narożne - 180 euro/m kw.

stoisko półwyspowe - 188 euro/m kw.     stoisko wyspowe - 195 euro m/kw.

stoisko na zewnątrz - 85 euro/m kw.     

Pozostałe opłaty obowiązkowe:

11,30 euro/m kw. - dodatkowe usługi, 0,60 euro/m kw - składka na stowarzyszenie AUMA, 6,90 euro/m kw. - usługi komunikacyjne, 7,90 euro/m kw. - sprzątanie; pakiet promocyjny: 370/825/1650 euro (w zależności od rozmiaru stoiska).

Minimalne stoisko - 9 m kw.

Wszystkie ceny podane w wartościach netto. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem udziału dołączonym do formularza zgłoszeniowego.

 

IFA

Poniższy cennik dotyczy pierwotnej oferty, sprzed zmiany formuły targów. Zamieszczamy go w celach informacyjnych. Aktualne ceny można znaleźć powyżej w zamieszczonych linkach.

Ceny wynajmu powierzchni

stoisko szeregowe - 243 euro/m kw.        stoisko narożne - 268 euro/m kw.

stoisko półwyspowe - 287 euro/m kw.     stoisko wyspowe - 311 euro m/kw.     

stoisko na zewnątrz - 198 euro/m kw.     dopłata za stoisko piętrowe - 101 euro/m kw. piętra

Pozostałe opłaty obowiązkowe:

11,30 euro/m kw. - dodatkowe usługi, 0,60 euro/m kw - składka na stowarzyszenie AUMA, 6,90 euro/m kw. - usługi komunikacyjne; pakiet promocyjny: 370/825/1650 euro (w zależności od rozmiaru stoiska).

Wszystkie ceny podane w wartościach netto. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem udziału dołączonym do formularza zgłoszeniowego.


pozostałe informacje

:  

 

Zapraszamy także do zapoznania się z partnerskimi imprezami IFA - wzorowanych na IFA, ale dopasowanych do potrzeb chińskiego rynku detalicznego targach elektroniki użytkowej i AGD  CE China oraz nowojorskim CE Week.

 

BILETY :  

 W tym roku bilety będą do nabycia tylko na stronie organizatora. Nie będzie sprzedaży w cenach promocyjnych za pośrednictwem Przedstawicielstwa.

Zachęcamy do wstępnej rejestracji: zgłaszający się otrzymają bezpośrednie zawiadomienie o dostępności biletów. Wstępna rejestracja nie obliguje do zakupu biletów.

W tym roku nie będą sprzedawane bilety dla publiczności.

Zachęcamy do zapoznania się z przepisami dotyczącymi higieny i bezpieczeństwa na terenie targów.

 

galeria