Fruit Logistica 2021

nazwa imprezy :  

Międzynarodowe Targi Owocowo-Warzywne

Fruit Logistica Special Ediditon


 
strona www :  

www.fruitlogistica.com

 Odwiedź targi FL na Facebooku lub śledź je na Twitterze,

na YouTube, na Instagramie albo LinkedIn

Zapraszamy na polska stronę targów Fruit Logistica na Facebooku

data imprezy :  

 UWAGA, ze względu na sytuację epidemiczną targi zostały odwołane

Kolejna edycja odbędzie się w dniach 9-11 lutego 2022 roku.

godziny otwarcia :    
miejsce :   tereny targowe Messe Berlin, Messedamm 22
organizator :    Messe Berlin

 

opis imprezy :  

Uwaga: Fruit Logistica 2021 odbędzie się w zmienionym terminie (wtorek 18 - czwartek 20 maja).

Nowa data jest mniej dogodna dla pracowników branży niż tradycyjny termin lutowy, ale pozwoli dotrzeć do Berlina większej liczbie kupujących z różnych regionów.

Wprowadzono także pewne zmiany w formacie i organizacji targów:

- głównym celem targów jest umożliwienie uczestnikom spotkań biznesowych

- targi odbędą się w formie hybrydowej pod hasłem "Meet onsite. Connect online" ("Spotkajmy się na miejscu, połączmy się online"). Najważniejsze są bezpośrednie spotkania, ale wydarzenia towarzyszące i narzędzia pozwalające na rozmowy biznesowe online będą dostępne także przez internet.

- ogólna powierzchnia targów zostanie zmniejszona

- forma i rozmieszczenie stoisk zostały uproszczone (patrz poniżej, w sekcji koszt udziału), aby ułatwić planowanie targów i montaż

- bezpieczeństwo uczestników jest priorytetem organizatorów; targi planowane są w oparciu o ogólne zasady bezpieczeństwa przyjęte przez Messe Berlin i rekomendowane przez stowarzyszenie AUMA. Ich podstawy to higiena, dystans społeczny i śledzenie kontaktów (wystawcy powinni prowadzić ewidencję osób odwiedzających stoisko). Więcej szczegółów o zasadach bezpieczeństwa. Oczywiście obowiązywać będą także wszystkie zasady wprowadzone przez władze niemieckie bądź samorząd Berlina.

- maski zasłaniające nos i usta należy nosić we wszystkich obszarach komunikacyjnych (w wejściach, korytarzach, alejkach) oraz wszędzie tam, gdzie nie można zachować 1,5 m odległości od innych osób.

- bilety będą dostępne tylko w przedsprzedaży - nie będzie sprzedaży w kasach na miejscu. Każda osoba obecna na targach (zwiedzający, personel stoisk, obsługa techniczna, dostawcy usług) musi podać swoje dane kontaktowe, by umożliwić śledzenie kontaktów (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych). Należy mieć przy sobie dowód tożsamości.

Jest to specjalna edycja targów przygotowana w odpowiedzi na szczególne warunki. W następnych latach mamy nadzieję wrócić do tradycyjnego terminu i formatu targów Fruit Logistica.

 

 

Największe w świecie targi dla branży świeżych owoców i warzyw, obejmują wszystkie aspekty rynku, od uprawy po sprzedaż.

Zakres imprezy: owoce i warzywa w stanie nieprzetworzonym, owoce suszone, orzechy, zioła i przyprawy, bioprodukty; sprzęt i rozwiązania związane z uprawą, zbiorem, selekcją, pakowaniem, ważeniem, etykietowaniem, magazynowaniem, przechowywaniem w niskich temperaturach, transportem, przeładunkiem, sprzedażą i marketingiem owoców i warzyw; usługi komputerowe dotyczące zarządzania logistycznego, usługi firm transportowych (w tym usługi lotnicze), oferty kształcenia i doskonalenia zawodowego.

 

wydarzenia towarzyszące :  

kongres Fresh Produce Forum, przyznanie nagród FLIA (Fuit Logistica Innovation Award) dla innowacyjnych produktów, usług i rozwiązań technicznych oraz liczne inne prezentacje, warsztaty, fora dyskusyjne: więcej informacji i program wydarzeń

 

koszt udziału :  

Nowe zasady dla wystawców:


- można zamawiać tylko stoiska wraz z gotową zabudową (co ułatwi organizację i pozwoli uniknąć obecności ekip montażowych z zewnątrz)

- koszt stoiska będzie obejmował powierzchnię, montaż i dostęp do internetu

- do wyboru są trzy rozmiary stoisk: 18, 36 lub 54 m kw., otwarte z jednej, dwóch lub trzech stron serdecznie

- bezpłatna rezygnacja będzie możliwa do czterech tygodni przed imprezą (rezygnacja później niż 4 tygodnie przed targami pociąga za sobą opłatę w wysokości 25% ceny stoiska, 3 tygodnie - 50%, 2 tygodnie - 75%, rezygnacja w ostatnim tygodniu przed targami - 100% opłaty).

- w razie konieczności odwołania targów z przyczyn niezależnych od organizatora, koszty stoisk zostaną zwrócone wystawcom

- jeżeli zostaną wprowadzone oficjalne restrykcje dotyczące wyjazdu z kraju lub wjazdu do Niemiec uniemożliwiające lub znacząco utrudniające uczestnictwo w targach (kwarantanna powyżej 7 dni w Niemczech lub po powrocie), wystawcy otrzymają zwrot kosztów

Nowe zasady dają wystawcom więcej czasu na podjęcie decyzji, zmniejszają nakłady i liczbę potrzebnego personelu, przedłużony termin bezpłatnej rezygnacji redukuje ryzyko finansowe.

UWAGA :Formularz zgłoszeniowy już dostępny tutaj

Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem dla wystawców (Terms and Conditions, General Terms of Business) oraz informacjami technicznymi dotyczącymi konstrukcji stoisk

 

Pytania i odpowiedzi dla wystawców

Cennik biletów znajduje się poniżej (pod galerią zdjęć)

   
pozostałe informacje
:  

 

Jak koronawirus wpływa na sytuację branży owocowo-warzywnej? Poznaj raport FruitNet Media International.

 

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie FLIA (Fruit Logistica Innovation Award) 2020 odniosły sukces polskie firmy:  II miejsce zdobyło Silbo, a III - SoFruPak Witold Gaj. Oba przedsiębiorstwa zostały nagrodzone za ekologiczne, biodegradowalne opakowania na żywność. Pierwsze miejsce przypadło holenderskiej firmie Syngenta za nową odmianę pomidorów YoomTM. Więcej informacji tutaj.

 

Dane statystyczne:

Targi w 2020 odwiedziło:

- ponad 3300 wystawców (rekordowa liczba; 85% z zagranicy, z 91 państw)

- 72000 zwiedzających (85% z zagranicy, ze 135 państw)

Targi zajęły 142 578 m kw. powierzchni wystawowej brutto.

 

galeria :  

                                         

 

Ceny biletów zostaną podane w późniejszym terminie. Przedstawicielstwo Targów Berlińskich oferuje bilety w cenach promocyjnych.

 Bilety dostępne tylko w przedsprzedaży. Nie będzie sprzedaży biletów w kasach na miejscu.

ceny biletów (w euro)  w przedstawicielstwie   na str. organizatora    
jednodniowy    
wielokrotnego wstępu    

na Fruitnet World of Fresh Ideas

wraz z wielokrotnym wstępem na targi

   

na Fruitnet World of Fresh Ideas bez wstępu na targi

   

 

 Aby móc śledzić i powstrzymać rozprzestrzenianie się ewentualnej infekcji, będą zbierane informacje o każdej osobie obecnej na targach (dane kontaktowe, czas pobytu). Takie informacje mają też gromadzić wystawcy o osobach odwiedzających stoiska. Dla własnego i cudzego bezpieczeństwa prosimy o podawanie informacji prawdziwych i umożliwiających kontakt z Państwem. Wszystkie dane będą traktowane zgodnie z przepisami o ich ochronie. Będą one przechowywane przez 4 tygodnie po zakończeniu imprezy i w razie potrzeby mogą przekazane władzom nadzorującym opiekę zdrowotną na ich oficjalną prośbę.