Berlin ma rozwiniętą sieć komunikacyjną - korzystanie z niej jest zwykle łatwiejsze i szybsze niż jazda po mieście samochodem oraz stosunkowo tanie. Nie trzeba też martwić się o miejsca parkingowe.

Bilety dostępne są w automatach na każdej stacji, w kioskach, a także w technologii mobilnej.  Istnieją trzy strefy biletowe: A (ścisłe centrum w obrębie linii S-Bahn Ringbahn), B (tu mieszczą się tereny targów, a także lotnisko Tegel) oraz C (okolice podmiejskie, Poczdam, lotnisko Shoenefeld); bilety można kupować na strefy AB, BC lub ABC. W ofercie bilety jednorazowe, okresowe, jedno- lub kilkudniowe, a także grupowe (max. dla 5 osób). Kupując kartę Berlin Welcome Card oprócz możliwości przejazdów komunikacją miejską otrzymamy zniżki na liczne atrakcje turystyczne i kulturalne Berlina oraz rabaty w wybranych sklepach i restauracjach.

Dzieci do lat 6 podróżują bez biletu, do lat 14 - z biletem zniżkowym.

Wszelkie informacje o berlińskiej komunikacji miejskiej: www.bvg.de; sbahn.berlin; www.visitberlin.de (informacje o Berlin Welcome Card)

 

Dojazd na tereny Messe Berlin (Messedamm 22):

 Z centrum

 linia
stacja/przystanek
U-Bahn (metro) U2 Kaiserdamm /Theodor-Heuss-Platz “Messe Nord” (wejście północne)
S-Bahn (kolejka miejska)

S3, S5 lub S75

S46 oraz S41 lub S42 (zależnie od kierunku) - linia Ringbahn

“Messe Süd”(wejście południowe)

“Messe Nord/ICC” (wejście północne)

Autobusy

 X34, X49, 104, 139, 218, 219 i 349

 

218, 349

Messedamm/ZOB/ICC  lub Messegelande/ICC (wejście północne)

 

S-Messe-Sud (wejście południowe).

Dojazd do Station Berlin, gdzie odbywają się targi IFA Global Market

Dojazd do Berlin ExpoCenter Airport, gdzie odbywają się targi lotnicze ILA

UWAGA: W czasie niektórych dużych imprez (np. targów IFA czy ITB) można skorzystać z bezpłatnych autobusów targowych, dowożących gości m.in. z lotniska Tegel, ze stadionu olimpijskiego (tam dostępne dodatkowe parkingi), z ważniejszych hoteli w Berlinie i kursujących między halami targowymi. Autobusy dostępne dla posiadaczy biletów na targi. Szczegóły proszę sprawdzać dla konkretnej imprezy.

Bilety na InnoTrans umożliwiają bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej - szczegóły tutaj.

 

 ProMesse nie odpowiada za zmiany w organizacji komunikacji publicznej w Berlinie.