Messe Berlin współorganizuje także targi poza Berlinem:

  • China Fruit Logistica - targi owocowo-warzywne rynku chińskiego - w Szanghaju (Chiny)

Shanghai Convention & Exhibition Center for Information Sourcing (SWEECC), 850 Bocheng Road, Putuo District, 200126 Shanghai

Jak dotrzeć do SWECC?

  •  CE China - targi elektroniki użytkowej na rynku chińskim - w Guangzhou/Kanotnie (Chiny)

Poly World Trade Center Expo (PWTC), 1000 Xingamg East Road, Haizhu Qu, 51030 Guangzhou/Kanton

Jak dotrzeć do PWTC?

 

Przy wyjeździe do Chin należy posiadać ważną wizę - można ja uzyskać w wydziale konsularnym ambasady ChRL w Warszawie lub w konsulacie generalnym ChRL w Gdańsku. Paszport powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy ponad termin ważności chińskiej wizy. Od turystów indywidualnych chińskie urzędy konsularne mogą wymagać okazania biletu powrotnego.

Wjazd na teren Hong Kongu lub Makau jest traktowany jak opuszczenie terenu ChRL i oznacza zakończenie ważności wizy jednorazowej - jeśli planujemy wjechać do Hong Kongu z Chin kontynentalnych i do nich wrócić, należy mieć wizę dwu- lub wielokrotną.

Ubezpieczenie zdrowotne nie jest wymagane. Nie trzeba mieć określonej sumy pieniędzy na pobyt.

 Więcej: informacje MSZ

 

  • Asia Fruit Logistica - targi owocowo-warzywne rynku azjatyckiego - w Hong Kongu (specjalny region administracyjny Chin)

Asia WorldExpo na lotnisku międzynarodowym na wyspie Lantau

Jak dotrzeć do Asia WorldExpo?

 

 Przy wyjeździe do Hong Kongu obowiązują osobne przepisy: na pobyt krótszy niż 90 dni obywatele polscy nie potrzebują wizy; wystarczy, jeżeli paszport będzie ważny przez miesiąc po planowanym zakończeniu wizyty. Jeżeli z Hong Kongu udajemy się do Chin kontynentalnych, należy mieć chińska wizę.

Ubezpieczenie zdrowotne nie jest obowiązkowe, ale zalecane.

Więcej: informacje MSZ

 

  •  ITB Asia - targi turystyczne rynku azjatyckiego - w Singapurze

Sands Expo and Convention Center, Marina Bay Sands, 10 Bayfront Avenue, Singapore 018956

Jak dotrzeć do Marina Bay Sands?

 

Do Singapuru na mniej niż 90 dni można wyjechać bez wizy, paszport powinien być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od momentu wjazdu.

Należy mieć ze sobą bilet powrotny lub na dalszą podróż, a przy wjeździe podać w specjalnym kwestionariuszu adres, pod którym się zatrzymamy.

Ubezpieczenie zdrowotne nie jest obowiązkowe, ale zalecane.

Zalecamy zapoznać się z obowiązującymi w Singapurze przepisami celnymi oraz prawnymi, ponieważ niektóre z nich są znacząco odmienne od regulacji znanych z Europy i mogą być dla podróżnych zaskakujące - przy tym część przepisów jest bardzo restrykcyjna, za ich złamanie grożą surowe kary.

Więcej: informacje MSZ

 Organizatorzy ITB Asia polecają: hotele oraz linie lotnicze

 

  • CE Week - platforma biznesowa dla rynku elektroniki użytkowej

Jacob K. Javits Convention Center, 655 West 34th St., Nowy Jork (USA)

Jak dotrzeć do Javits Center?

Przy wyjeździe do USA należy wcześniej otrzymać wizę (o ile nie ma się prawa stałego pobytu). Posiadanie ważnej wizy nie gwarantuje wjazdu do kraju, ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej. Okazanie przy wjeździe biletu powrotnego nie jest obowiązkowe, ale może pomóc przekonać urzędnika, że cel wizyty jest zgodny z deklarowanym. Paszport musi być ważny co najmniej do końca planowanego pobytu.

Ubezpieczenie zdrowotne nie jest obowiązkowe. Ze względu na wysokie koszty leczenia należy mieć ubezpieczenie turystyczne, które je pokrywa.

Więcej: informacje MSZ

 

Wiele cennych informacji, nie tylko o obowiązujących przepisach, ale też warunkach bezpieczeństwa, dogodnych sposobach przemieszczania się,  opiece zdrowotnej, panujących obyczajach itp. znajdziemy na podanych powyżej stronach MSZ.