Messe Berlin współorganizuje także targi poza Berlinem:

  • China Fruit Logistica - targi owocowo-warzywne rynku chińskiego - w Szanghaju (Chiny)

Shanghai Convention & Exhibition Center for Information Sourcing (SWEECC), 850 Bocheng Road, Putuo District, 200126 Shanghai

Jak dotrzeć do SWECC?

  •  CE China - targi elektroniki użytkowej na rynku chińskim - w Guangzhou/Kanotnie (Chiny)

Poly World Trade Center Expo (PWTC), 1000 Xingamg East Road, Haizhu Qu, 51030 Guangzhou/Kanton

Jak dotrzeć do PWTC?

 

Przy wyjeździe do Chin należy posiadać ważną wizę - można ja uzyskać w wydziale konsularnym ambasady ChRL w Warszawie lub w konsulacie generalnym ChRL w Gdańsku. Paszport powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy ponad termin ważności chińskiej wizy. Od turystów indywidualnych chińskie urzędy konsularne mogą wymagać okazania biletu powrotnego.

Wjazd na teren Hong Kongu lub Makau jest traktowany jak opuszczenie terenu ChRL i oznacza zakończenie ważności wizy jednorazowej - jeśli planujemy wjechać do Hong Kongu z Chin kontynentalnych i do nich wrócić, należy mieć wizę dwu- lub wielokrotną.

Ubezpieczenie zdrowotne nie jest wymagane. Nie trzeba mieć określonej sumy pieniędzy na pobyt.

 Więcej: informacje MSZ

 

  • Asia Fruit Logistica - targi owocowo-warzywne rynku azjatyckiego oraz ITB Asia - targi turystyczne rynku azjatyckiego - w Singapurze

AFL: Singapore Expo, 1 Expo Drive, Singapore 486150

Jak dojechać do Singapore Expo?

ITB Asia: Sands Expo and Convention Center, Marina Bay Sands, 10 Bayfront Avenue, Singapore 018956

Jak dotrzeć do Marina Bay Sands?

 

Do Singapuru na mniej niż 90 dni można wyjechać bez wizy, paszport powinien być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od momentu wjazdu.

Należy mieć ze sobą bilet powrotny lub na dalszą podróż, a przy wjeździe podać w specjalnym kwestionariuszu adres, pod którym się zatrzymamy.

Ubezpieczenie zdrowotne nie jest obowiązkowe, ale zalecane.

Zalecamy zapoznać się z obowiązującymi w Singapurze przepisami celnymi oraz prawnymi, ponieważ niektóre z nich są znacząco odmienne od regulacji znanych z Europy i mogą być dla podróżnych zaskakujące - przy tym część przepisów jest bardzo restrykcyjna, za ich złamanie grożą surowe kary.

Więcej: informacje MSZ

 Organizatorzy ITB Asia polecają: hotele oraz linie lotnicze

 

  • CE Week - platforma biznesowa dla rynku elektroniki użytkowej

Jacob K. Javits Convention Center, 655 West 34th St., Nowy Jork (USA)

Jak dotrzeć do Javits Center?

Obecnie do USA można wjechać bez wizy (przy podróżach służbowych, turystycznych lub tranzytowych nie dłuższych niż 90 dni), jednak należy spełnić listę warunków. Osoby z obywatelstwem polskim muszą:

- uzyskać autoryzację w systemie ESTA (koszt - 14 dolarów; w przypadku odrzucenia złożonego wniosku o autoryzację otrzymujemy zwrot 10 dolarów)

- posiadać paszport z czipem do odczytu komputerowego, ważny co najmniej 6 miesięcy od zakończenia planowanego pobytu

- w przypadku podróży drogą lotniczą lub morską - mieć bilet powrotny oraz korzystać z usług przewoźnika, który bierze udział w programie Visa Waiver Program (VWP)

Do autoryzacji w ESTA potrzebny jest ważny paszport biometryczny oraz ważna karta kredytowa lub konto PayPal. Autoryzacja pozwala na podróże w ciągu 2 lat. Informacje na stronie ambasady USA w Polsce.

Osoby niespełniające powyższych warunków mogą ubiegać się o wizę na dotychczasowych warunkach.

Ubezpieczenie zdrowotne nie jest obowiązkowe, ale względu na wysokie koszty leczenia wysoce wskazane jest ubezpieczenie turystyczne, które je pokrywa.

Więcej: informacje MSZ

 

Wiele cennych informacji, nie tylko o obowiązujących przepisach, ale też warunkach bezpieczeństwa, dogodnych sposobach przemieszczania się,  opiece zdrowotnej, panujących obyczajach itp. znajdziemy na podanych powyżej stronach MSZ.